Domov » Kuhana hrana za pse » Sušena goveja pljuča za psa

Sušena goveja pljuča za psa

Objavljeno v Kuhana hrana za pse

Odlični in zdravi pasji priboljški, ki jih lahko uporabite za šolanje psa, z njimi pockrjate mačje princese in ker so nizkokalorični, jih lahko brez slabe vesti ponudite tistim kužkom, ki imajo težave s prekomerno telesno težo. Aja, pa priprava je izjemno preprosta!

Sušeni priboljški za pse

Sušeni priboljški so nedvomno zelo preprosti za pripravo, saj poleg mesa in pečice potrebujete samo nekaj dobre volje in časa, da nadzorujete sušenje. Ko bodo enkrat gotovi, so posušei priboljški odlični za trening, šolanje ali za »na sprehod«, če pa si gospodinjstvo delite z mačjimi princesami, boste videli, da jih obožujejo tudi one.
Pasja sreča ob uspešnem kulinaričnem podvigu pa je nepopisna, tako da, če premišljujete, ali se splača ali ne – da, splača se, ker le kateri pasji skrbnik lahko ostane ravnodušen ob zadovoljnem pasjem pogledu? Nesporna kontrola nad sestavinami pa je gotovo še en razlog več, da se vsaj obačasno lotimo priprave domačih pasjih priboljškov.

Sušena goveja pljuča za psa

Tokrat sem sušila goveja pljuča, a na ta princip lahko posušite praktično katerokoli meso, osnovni recept pa gre nekako tako:

sušena pljuča za psa
Sušena pljuča za psa: enostaven in zdrav pasji priboljšek
  • Goveja pljuča za nekaj časa položimo v zamrzovalnik, saj bomo rahlo zamrznjena lažje zrezali na enakomerno debele rezine.
  • Pečico segrejemo na 100˙C (ventilacija).
  • Še zamrznjena goveja pljuča narežemo na približno 0,7 cm debele rezine ter jih položimo na pladenj s peki papirjem. Peki papir je obvezen, saj ne želite, da bi se goveja pljuča zalepila na pladenj!
  • Goveja pljuča sušimo približno 3 ure, vmes jih obrnemo, sušimo jih na srednji rešetki.
  • Ko so pljuča posušena, jih čez noč pustimo na pladnju, da se ohladijo ter jih pokrijemo s papirnatimi brisačkami. Na ta način se bodo dodatno izsušila in bodo še posebej »hrustljava«.
  • Če želimo postopek pospešiti, pečico segrejemo na 140˙C in goveja pljuča z vmesnim obračanjem sušimo dobro uro.

Posušena goveja pljuča lahko brez težav več tednov hranimo v hladilniku. Nižja kot bo temperatura in dlje časa, kot jih bomo sušili, daljši bo rok trajanja. Pasja sreča (torej fehtanje in slinjenje v potokih) je zagotovljena!

Se vam v kuhinji ne da packati? Potem lahko odlične zdrave sušene priboljške dobite tukaj >>>

Spletna stran in vsebine na njej niso nadomestilo za veterinarski nasvet. Avtor ne prevzema nobene odgovornosti v zvezi z morebitno škodo, ki bi nastala zaradi uporabe in/ali nepravilne interpretacije podatkov in informacij.

Pri nadaljnjem delovanju portala in kakovostnih vsebinah lahko pomagaš tudi ti. Kako? Preveri tukaj >>>

Lena Gregorčič
Sledi Lena Gregorčič:
Začelo se je s preprostim vprašanjem: če procesirana hrana za pse ni dobra za nas, zakaj je potem zdrava za naše pse? Končalo pa se je tako, da je ZHP že 5. leto največja info točka za vse pasje skrbnike, ki jih zanimajo drugačne rešitve :)

5 Responses

  1. marusa
    | Odgovori

    Kako pa se lahko znebimo tega smradu? Jaz sem se s tem že nekaj igrala, pa je vsakič obupno smrdelo.

  2. marusa
    | Odgovori

    Najprej sem jih kuhala, da sem jih potem lahko rezala in pri tem je bilo toliko smradu, da ni za verjeti. Sem jih pa potem sušila v pečici. Verjetno je malce boljše, da že zmržnjene režem.

    • Lena Gregorčič
      Lena Gregorčič
      | Odgovori

      Poskusite še na način, ki je opisan zgoraj. Meni ni nič smrdelo 🙂 Smrdijo piščančja jetra, recimo, se niti ne čudim zakaj :/ Sporočite, kako se bo obneslo 🙂

  3. Mateja R
    | Odgovori

    Pozdravljeni.Zanima me kako doma posušiti bikovko?Sveže bi rada posušila,da bi dobila končni produkt-tako imenovano bikovko,ki jo moji psi obožujejo.
    Hvala za odgovor.
    Moji psi bodo hvaležni.lp

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.